Ładowanie

Ile kosztuje oglądanie żużla i F1 w 2024

Jestem wielkim fanem żużla i lubię też oglądać Formułę 1. Inauguracja sezonu żużlowego w zasadzie już się odbyła, ale jeżeli przyjąć start najważniejszej ligi świata, czyli polskiej PGE Ektraligi to inauguracja nastąpi dopiero 12 kwietnia. Sezon F1 trwa już w najlepsze od 29 lutego, więc za sobą mamy już wyścigi w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej, Australii i Japonii. To co boli mnie co roku to fakt, że te dwa sporty rozczłonkowane są pomiędzy cztery kanały sportowe, do których dostępu nie można wykupić w zbiorczym pakiecie, szczególnie jeżeli chce się to zoptymalizować pod względem kosztów. To (i nie tylko to) sprawia, że miesięczna subskrypcja za możliwość oglądania żużla i F1 kosztuje astronomiczne pieniądze. Poprzez ten wpis chciałbym pokazać ile to kosztuje (może komuś się to przyda) i przy okazji trochę się pożalić… 🙂

Gdzie można oglądać zawody żużlowe:

 • PGE Ekstraliga mecze piątkowe – Eleven Sports
 • PGE Ekstraliga mecze niedzielne – Canal+ Sport (uwaga zmiana, bo wcześniej był to Sport 5!)
 • Speedway Grand Prix – Eurosport

Gdzie można oglądać F1:

 • ViaPlay

To jakie są koszty? Zacznijmy od najłatwiejszego, czyli ViaPlay. F1 dostępne jest tylko w najwyższym pakiecie Total, który kosztuje 55 zł/msc lub 44 zł/msc przy opłaceniu z góry całego roku. Czy opłaca się skorzystać z tej „promocji”? Sezon F1 trwa od marca do grudnia, czyli potrzebujemy subskrypcji na 10 miesięcy, co przy standardowej stawce daje 550 zł za cały sezon. Roczny wariant kosztować będzie 528 zł, więc opłacało się go wybrać jeszcze w marcu. Teraz w kwietniu się to już nie opłaca, bo do grudnia przy wariancie 55 zł/msc zapłacimy 495 zł.

Teraz żużel i tu sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Znalazłem następujące opcje:

 1. Player.pl – wszystko na jednej platformie (wygoda)
  • Canal+ Sport i Eleven Sports za 79 zł/msc
  • Eurosport Extra za 10 zł/msc
 2. Canal+ plus Player.pl
  • Canal+ Sport i Eleven Sports za 55 zł/msc lub 39 zł/msc przy jednorazowym zakupie na rok (który się nie będzie opłacał, bo sezon żużlowy kończy się w październiku)
  • Eurosport Extra w Player za 25 zł/msc

Wydaje mi się, że to najbardziej opłacalne dwa warianty. Opcja 2. jest tańsza, bo kosztuje 80 zł miesięcznie, ale opcja 1., mimo tego że jest droższa o 9 zł miesięcznie, jest niemniej atrakcyjna, bo zamyka się w obrębie jednej platformy, co jest trochę bardziej wygodne. Tak czy siak trzeba przyznać, że jak doda się do tego jeszcze ViaPlay (44 zł/msc, przy płatności z góry za cały rok) to wychodzi nam suma 124-144 zł miesięcznie. Tyle trzeba zapłacić jeżeli chce się śledzić swoje dwa ulubione sporty motorowe… Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to dużo.


Jeżeli podobał Ci się ten wpis to możesz mnie wesprzeć! 🙂

Tomasz Dunia

🇵🇱 Z wykształcenia Mechatronik. Z zawodu Główny Konstruktor w PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy (Neso Bus). Po pracy Ojciec Roku. W nocy Wannabe Programista. Wszystko to daje przepis na zwykłego nerda :) 🇬🇧 Mechatronics by education. By profession Chief Constructor in PAK-PCE Polish Hydrogen Bus (Neso Bus). After work Father of the Year. At night Wannabe Programmer. All this gives a recipe for an ordinary nerd :)

svg

Co myślisz?

Pokaż komentarze / Napisz komentarz

10 komentarzy

 • wikiyu

  8 kwietnia, 2024 / at 7:09 pm

  @to3k zaraz, jedna liga jest rozbita tak że w trzy dni jest raz w 11 a raz w c+?

 • Sainti

  9 kwietnia, 2024 / at 4:25 pmsvgOdpowiedz

  F1 TV wychodzi taniej, bo okolo 270zl za rok, tylko trzeba przestawic sie na angielski komentarz.

  • Tomasz Dunia

   9 kwietnia, 2024 / at 4:42 pmsvgOdpowiedz

   O tym nie pomyślałem, ale w sumie to dobrze, bo dla niektórych angielski komentarz mógłby być problemem.

 • SpeX

  11 kwietnia, 2024 / at 8:39 pmsvgOdpowiedz

  Jeszcze ciekawiej się robi pod tym względem, iż viaplay ma przestać świadczyć usługi w PL w przyszłym roku, choć jeszcze nie wiadomo kto przejmie licencje do wydarzeń sportowych.

  • Tomasz Dunia

   11 kwietnia, 2024 / at 8:44 pmsvgOdpowiedz

   Nie wiadomo? Wydawało mi się, że gdzieś czytałem, że będzie to Canal+, ale może to była tylko plotka. Mimo to jednak uważam to za najbardziej prawdopodobną opcję.

   • SpeX

    12 kwietnia, 2024 / at 5:03 pmsvgOdpowiedz

    „Co więc stanie się z licencjami sportowymi, które posiadało Viaplay? Istnieje wiele spekulacji, kto mógłby je przejąć, a wśród nazw króluje CANAL+. Jednak do walki może wejść niespodziewany gracz – Amazon Prime Video! W Niemczech to – jeśli chodzi o sport – aktualnie najpopularniejszy serwis streamingowy, posiadający wiele praw do transmisji z Ligi Mistrzów, Premier League czy Ligue 1! Czy to on przejmie prawa w Polsce? Nie milkną też głosy o włączeniu się do walki Polsatu. Polski nadawca może sięgnąć po Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy W kontekście przejęcia sportu po Viaplay mówi się też o… Apple TV+. Gdzie chcielibyście zobaczyć poszczególne dyscypliny i rozgrywki sportowe, które teraz znajdują się w rękach Viaplay? Wkrótce zapewne poznamy pierwsze szczegóły przejęć.”

    Źródło: https://hdtvpolska.com/kiedy-viaplay-wyjdzie-z-polski-sport-pilka-nozna-premier-league-bundesliga-f1-polsat-amazon/

    • Tomasz Dunia

     12 kwietnia, 2024 / at 5:20 pmsvgOdpowiedz

     Niewiele wnosi ten „artykuł”, bo są w nim wymienione literalnie niemalże wszystkie opcje 😅

Odpowiedz

svg
Szybka nawigacja
 • 01

  Ile kosztuje oglądanie żużla i F1 w 2024