Ładowanie

S-GPT – ChatGPT jako Skrót na iOS

🇬🇧 Go to english version of this post / Przejdź do angielskiej wersji tego wpisu

Dzisiaj kolejny wpis z cyklu krótkich a.k.a. szortów. Jego powstanie zostało spowodowane tym, że natrafiłem na coś bardzo ciekawego! Otóż, jakaś mądra głowa stworzyła Skrót na iOS (Shortcuts), w którym zaimplementowała system komunikacji z ChatGPT poprzez API. W ten sposób zawsze pod ręką, za naciśnięciem jednego przycisku, można mieć możliwość zadania szybkiego pytania sztucznej inteligencji.

Szybka instrukcja instalacji

 1. Pobierz i zainstaluj Skrót pomocniczy S-GPT Encoder: https://www.icloud.com/shortcuts/b66b86615b0b478bad95948616e4f48a
 2. Załóż konto na stronie OpenAI i uzyskaj darmowy klucz API (za darmowo dostaje się na start $5 co wystarczy na bardzo długo przy niezbyt intensywnym używaniu): https://auth0.openai.com/u/signup/
 3. Pobierz i zainstaluj Skrót docelowy S-GPT: https://www.icloud.com/shortcuts/882c9a2870c0431098905445a5f1511e
 4. Przy jego pierwszym uruchomieniu pyta o podanie klucza API od OpenAI. Można to zrobić również później we właściwościach Skrótu [1].
 5. Po wpisaniu pierwszego prompt’a zostaniemy jeszcze poproszeni o zgodę na użycie drugiego Skrótu (tego pomocniczego) oraz na komunikację z serwerem OpenAI. W obu przypadkach dla wygody polecam nacisnąć Zawsze zezwalaj.
 6. Jak ktoś ma wykupiony dostęp do GPT-4 to można zmienić model we właściwościach Skrótu [2].

Jak to wygląda?

Źródło: MacStories.net


Jeżeli podobał Ci się ten wpis to możesz mnie wesprzeć! 🙂

Tomasz Dunia

🇵🇱 Z wykształcenia Mechatronik. Z zawodu Główny Konstruktor w PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy (Neso Bus). Po pracy Ojciec Roku. W nocy Wannabe Programista. Wszystko to daje przepis na zwykłego nerda :) 🇬🇧 Mechatronics by education. By profession Chief Constructor in PAK-PCE Polish Hydrogen Bus (Neso Bus). After work Father of the Year. At night Wannabe Programmer. All this gives a recipe for an ordinary nerd :)

svg

Co myślisz?

Pokaż komentarze / Napisz komentarz

10 komentarzy

 • Przemek :mastodon: 🇵🇱

  10 kwietnia, 2023 / at 8:56 am

  @to3k Na polskich grupach mądre głowy takie skróty chcą sprzedawać. Podejrzewam do wygooglowania w parę minut. Warto pamiętać to korzysta z API i kosztuje.

  • Tomasz Dunia

   10 kwietnia, 2023 / at 9:04 amsvgOdpowiedz

   zgadza się, ale przy gpt-3.5-turbo to jest $0.002 za 1000 tokenów 😉 To nawet te darmowe $5 wystarczy zanim komuś się znudzi, a jak się nie znudzi to znaczy, że będzie na tyle zainteresowany, że pewnie wykupi

 • pj

  24 kwietnia, 2023 / at 1:58 pmsvgOdpowiedz

  założyłem nowe konto i nie ma 5$, trzeba zaczekać? api wygenerowane i pisze że brak kasy na wykonanie zadania

  • Tomasz Dunia

   24 kwietnia, 2023 / at 2:17 pmsvgOdpowiedz

   Może coś się zmieniło i już nie dają dostępu do tego Free Trial z darmowym $5 na start? Jest to możliwe, bo wcześniej dawali nawet $18, więc widać, że to się zmienia.

 • Dydaktyczny

  30 października, 2023 / at 4:01 pmsvgOdpowiedz

  Jestem naprawdę wdzięczny za ten wpis. Widać, że włożyłeś wiele wysiłku w dostarczenie wyczerpujących informacji. Dostarczyło mi to nowych spostrzeżeń i świeżej perspektywy. Twoje zaangażowanie w udostępnianie wartościowych treści jest godne pochwały. Dziękuję za Twoją pracę!

 • Strony Www

  1 listopada, 2023 / at 9:46 amsvgOdpowiedz

  I just wanted to drop by and say that your post is excellent! It’s clear, concise, and filled with practical tips. Thank you for providing such valuable content!

 • Strony Www

  2 listopada, 2023 / at 5:34 pmsvgOdpowiedz

  Dziękuję za ten znakomity wpis! Widać, że włożyłeś w niego wiele przemyśleń. Treść jest pouczająca, wciągająca i dobrze przedstawiona. Tak trzymać!

 • Grzegorz

  15 maja, 2024 / at 1:38 amsvgOdpowiedz

  Dzień dobry,
  Posiadam wykupione premium ChatGPT niestety po wpisaniu klucza i zmianie na gpt-4 lub gpt-4o lub gpt-3.5 nie działa w żadnym z tych przypadków i otrzymuje komunikat „The model ‚GPT-3.5 doesn’t exist or you do not have access to it

  • Tomasz Dunia

   15 maja, 2024 / at 8:56 amsvgOdpowiedz

   Niestety nie jestem autorem tego rozwiązania, więc nie mogę pomóc 🙁

Odpowiedz

svg
Szybka nawigacja
 • 01

  S-GPT – ChatGPT jako Skrót na iOS